Zapraszamy na seminarium!

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 16 April 2018

Dziekanaty Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego, Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zapraszają na seminarium Organizacja pracy w dziekanatach. W poszukiwaniu dobrych praktyk, które odbędzie się 8 czerwca 2018 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Podczas seminarium chcemy wspólnie z pracownikami dziekanatów innych uczelni przyjrzeć się organizacji pracy w dziekanatach, poznać wypracowane rozwiązania, procedury i pomysły, które ułatwiają życie zarówno nam jak i studentom. Wychodzimy z założenia, że uczelnie mogą konkurować ze sobą na różnych polach np. programami studiów czy w zakresie badań naukowych, jednak obsługa studentów w dziekanacie nie jest obszarem rywalizacji. Współpraca między dziekanatami jest nie tylko możliwa, ale i potrzebna – dzięki niej możemy wzajemnie usprawnić swoją pracę, a tym samym lepiej obsługiwać studentów. Liczymy, że nasze seminarium będzie okazją do wymiany dobrych praktyk, wśród których każdy dziekanat znajdzie dla siebie ciekawe, innowacyjne rozwiązanie w zakresie obsługi studentów.

Planowane seminarium ma charakter praktyczny, co oznacza, że opierać się będzie na wiedzy i doświadczeniu jego uczestników. Z tego powodu w formularzu rejestracyjnym umieściliśmy prośbę o wskazanie i krótkie opisanie jednej (a może i kilku?) dobrej praktyki stosowanej w Państwa dziekanacie. Przez dobrą praktykę rozumiemy sprawdzony sposób organizacji pracy, albo innowacyjne rozwiązanie, które zwiększa efektywność wykonywanych przez dziekanat zadań; może to również być unikatowe dla danego dziekanatu rozwiązanie, którym chcą się Państwo podzielić. Przesłane rozwiązania będą stanowiły merytoryczny punkt wyjścia dla naszego seminarium. Na ich podstawie opracujemy szczegółowy program.

Ważne terminy:

 • Do 15 maja należy wypełnić formularz rejestracyjny
 • Do 20 maja przedstawimy listę uczestników (liczba miejsc jest ograniczona)
 • Do 25 maja opublikujemy szczegółowy program seminarium

Mamy nadzieję, że dzięki seminarium wszyscy poznamy nowe, sprawdzone sposoby organizacji pracy w dziekanacie, a ponadto i my się poznamy. 8 czerwca zapraszamy do SGH!

Komitet organizacyjny w składzie:

 • prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, prodziekan w Dziekanacie Studium Magisterskiego SGH – przewodnicząca
 • mgr Alina Kowolik, kierownik dziekanatu WFiU UE w Katowicach
 • dr Renata Pajewska-Kwaśny, prodziekan w Dziekanacie Studium Magisterskiego SGH
 • mgr Anna Rek, kierownik Dziekanat Studium Licencjackiego SGH
 • mgr Anna Stoczkiewicz, kierownik dziekanatu WIL PW
 • mgr Ewa Wiśniewska, kierownik dziekanatu Kolegium Prawa ALK