katarzyna górak-sosnowska

Stoliki eksperckie

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 8 November 2018

Tegoroczne Forum Dziekanatów ma w swoim programie kilka innowacji. Jedną z nich są stoliki eksperckie. 5 grudnia w godzinach 8:30-11:30 zapraszamy do gmachu Biblioteki SGH, aby wspólnie podyskutować na tematy związane z funkcjonowaniem dziekanatów. Każdy stolik ma swojego moderatora i tematykę przewodnią. Do stolików można dosiąść się w dowolnym momencie, posłuchać lub podyskutować na dany temat (lub nieco obok). Pod koniec dyskusji każdy moderator sporządzi podsumowanie obrad, które zostanie przekazane uczestnikom Forum.

Program konferencji w ramach Forum Dziekanatów 4.12.2018

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 22 October 2018

Znamy już program konferencji organizowanej w ramach tegorocznego Forum Dziekanatów. Udział w niej zgłosili zarówno teoretycy, jak i praktycy. W gronie referentów są zatem dziekani, pracownicy naukowi zajmujący się problematyką szkolnictwa wyższego, ale także sporo praktyków zajmujących się nauką, administracją, IT, a przede wszystkim kierujących dziekanatami. Poniżej przedstawiamy program naszej konferencji. Opis całego wydarzenia znajduje się na osobnej stronie.

cfp: Zapraszamy na konferencję w ramach Forum Dziekanatów!

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 14 September 2018

Zapraszamy do nadsyłania propozycji referatów na konferencję w ramach Forum Dziekanatów. Oczekujemy zarówno na zgłoszenia badaczy szkolnictwa wyższego, jak również praktyków – pracowników dziekanatów oraz innych jednostek administracyjnych uczelni. Dziekanat postrzegamy jako miejsce spotkania trzech stron – studentów, nauczycieli akademickich oraz administracji – uzgadniania ich potrzeb, negocjowania niekiedy odmiennych interesów. Zarazem dziekanat jest realizatorem misji uczelni, w tym miejscem kształtowania kultury pracy przyszłych absolwentów.

Książka: Dziekanaty na wyższych uczelniach

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 24 June 2018

Nakładem Oficyny Wydwniczej SGH ukazała się pierwsza (wedle naszej wiedzy) na polskim rynku wydawniczym monografia poświęcona dziekanatom: Dziekanaty na wyższych uczelniach: funkcjonowanie - wyzwania - dobre praktyki, autorstwa Katarzyny Górak-Sosnowskiej, Jakuba Brdulaka, Michałą Matusewicza oraz Ireny Senator. Poniżej zamieszczamy wstęp oraz spis treści.

Głos zza okienka

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 17 May 2018

W majowo-czerwcowym "Maglu" - czasopiśmie studentów SGH - ukazał się wywiad z reprezentantkami trzech dziekantów polskich uczelni, tak się składa, że ekonomicznych. Jak głosi zapowiedź: "O trudnej obsłudze studenta, nowej inicjatywie, która ma szansę ją ułatwić, oraz o tym, co łączy dziekanat ze strefą podzwrotnikową opowiadają przedstawicielki dziekanatów trzech polskich uczelni." Zapraszamy do lektury :)

Artykuł: Managing Students’ Affairs at Higher Education Institutions

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 26 April 2018

W grudniowym numerze czasopisma "Journal of Management and Financial Sciences" został opublikowany artykuł z badań dziekanatów autorstwa Katarzyny Górak-Sosnowskiej, Michała Matusewicza oraz Ireny Senator pt. Managing Students’ Affairs at Higher Education Institutions: A Qualitative Analysis of Selected Tasks and Processes.

Zapraszamy na seminarium!

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 16 April 2018

Dziekanaty Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego, Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zapraszają na seminarium Organizacja pracy w dziekanatach. W poszukiwaniu dobrych praktyk, które odbędzie się 8 czerwca 2018 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

O pracy dziekanatów w radio RDC

 • Autor: Katarzyna Górak...
 • Data: 17 March 2018

W miniony czwartek na zaproszenie radia RDC opowiadałyśmy o pracy w dziekanatach i związanych z nią mitach, ale także o tym, co w tej pracy jest cenne. Cieszymy się, że w kobiecym wieczorze znalazło się miejsce dla pracowników dziekanatów (czy wręcz "pań z dziekanatów"), nie tylko dlatego że pracownicy dziekanatów to w większości kobiety, ale także ze względu na to, że warto o ich pracy opowiadać. W audycji red.

Strony